NIKE, Inc. ogłasza zmiany w składzie zarządów oddziałów w Chinach i Ameryce Północnej
Fashion Article Posted July 19, 2010

Fashion Articles   

Nike Black Swoosh Logo

Firma NIKE, Inc. (NYSE:NKE) ogłosiła dzisiaj skład nowego kierownictwa w oddziałach w Chinach i Ameryce Północnej, mając na względzie nieprzerwane wysiłki w stymulowaniu i przyspieszaniu rozwoju na największych obszarach geograficznych stanowiących rynek dla produktów Nike.

Nike ma przyjemność ogłosić, że długoletni pracownik firmy, Craig Cheek, został powołany na stanowisko wiceprezesa i dyrektora generalnego oddziału w Chinach. Pełnił on ostatnio funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego w północnoamerykańskim oddziale Nike, nadzorując rozwój firmy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Udowodnił, że posiada umiejętności w kierowaniu i zarządzaniu dużymi przedsięwzięciami biznesowymi, jak również odegrał zasadniczą rolę w budowaniu działalności firmy na obszarze Ameryki Północnej. Craig Cheek doskonale zna profil klienta Nike, a w ciągu 20 lat kariery wprowadzał innowacyjne inicjatywy ukierunkowane na produkt, sprzedaż i marketing. Cheek zajmował różne wyższe stanowiska kierownicze w zakresie sprzedaży, rozwoju produktu i generalnych dziedzin zarządzania Nike. W ramach swojej nowej funkcji będzie podlegał Gary'emu DeStefano, prezesowi ds. działań globalnych Nike, i zastąpi Willema Haitinka, który zostanie teraz wiceprezesem i dyrektorem generalnym oddziałów Converse na Europę, Środkowy Wschód i Afrykę.

Haitink obejmie nadzór nad działalnością Converse poza granicami Wielkiej Brytanii, jako podwładny Nicka Stowe'a, starszego wiceprezesa Converse International. Przez ostatnie pięć lat Haitink był odpowiedzialny za umocnienie rozwoju firmy na terytorium Chin i pomógł w ustaleniu pozycji Nike jako lidera rynkowego na tym obszarze. Haitink był w tym czasie odpowiedzialny również za kierowanie drużyną podczas niezwykle udanych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, budowanie marki Nike, rozwijanie relacji z klientami oraz zwiększanie i rozszerzanie udziału Nike w rynku sprzedaży detalicznej. Willem Haitink pracował w Nike przez ponad 15 lat, piastując kilka funkcji kierowniczych, w tym funkcję dyrektora generalnego Nike w Meksyku oraz oddziałów koncernu w Środkowej i Wschodniej Europie, na Środkowym Wschodzie i Afryce.

Elliot Hill, doświadczony i nastawiony na wyniki lider, zastąpi Cheeka i obejmie zwierzchnictwo nad obszarem Ameryki Północnej. Ostatnio był wiceprezesem ds. globalnej sprzedaży detalicznej, odpowiedzialnym za wykorzystanie potencjału firmy do rozwoju i innowacyjnych rozwiązań w zakresie działalności skierowanej bezpośrednio do klienta. Pod jego kierownictwem, Nike umacniało pozycje marki jak również konkurencyjną separację na rynku pełnym wyzwań. Mając ponad 22-letnie doświadczenie w Nike, Hill zajmował różne stanowiska kierownicze wyższego szczebla w zakresie organizacji sprzedaży, produktu i obrotu detalicznego na całym świecie. W powierzonej mu roli wiceprezesa i dyrektora generalnego na Amerykę Północną będzie podlegał Gary'emu DeStefano, prezesowi ds. działań globalnych.

"Willem Haitink poprowadził chiński oddział Nike w kierunku osiągnięcia zdecydowanego wzrostu, a teraz oczekujemy, że Craig Cheek przejmie pałeczkę, kontynuując szybki rozwój firmy w tym ważnym regionie geograficznym - powiedział Gary DeStefano, prezes ds. działań globalnych. - Pod przewodnictwem Craiga osiągniemy nasz cel, jakim jest podwojenie działalności w Chinach do roku 2015. Nasza marka w Ameryce Północnej jest silna, a Elliot Hill rozszerzy tę silną pozycję na ten obszar. Dzięki jego doświadczeniu będziemy kontynuować rozbudowę relacji z klientami, skupiając się na ofensywie w zakresie kategorii produktów i wzbogacając doświadczenia sprzedaży detalicznej we wszystkich kanałach dystrybucji".*

Informacje o firmie NIKE, Inc.

NIKE, Inc. mająca siedzibę w pobliżu Beaverton w stanie Oregon, to wiodąca światowa firma w zakresie projektowania, sprzedaży i dystrybucji oryginalnego obuwia sportowego, odzieży, wyposażenia i akcesoriów przeznaczonych dla wielu dyscyplin sportowych i form aktywności fizycznej. W pełni podlegające Nike firmy to: Converse, Inc. - zajmuje się projektowaniem, sprzedażą i dystrybucją obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych; Cole Haan – projektowanie, sprzedaż i dystrybucja ekskluzywnego obuwia, toreb, akcesoriów i okryć wierzchnich; Umbro Ltd. - czołowa brytyjska marka specjalizująca się w piłce nożnej; Hurley International LLC – firma, która projektuje, sprzedaje i dystrybuuje obuwie, odzież i akcesoria sportowe skierowane do młodzieży.

* Fragment oznaczony gwiazdką dotyczy wypowiedzi prognozujących uwzględniających ryzyko i niepewność, które mogą spowodować znaczne różnice w rzeczywistych wynikach. Ryzyko i niepewność zostają szczegółowo omówione w okresowych sprawozdaniach składanych przez NIKE, Inc. przed amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), w tym formularzy 8-k, 10-q i 10-k.

Learn more about Nike, from the Nike Profile here on Apparel Search.

Find Jobs at Nike from our fashion careers section or learn more about them from our Nike Financial Info page.

Nike for Men

Nike for Women

Nike for Children

Learn more about Converse here on Apparel Search.

Converse for Men

Converse for Women

Read more news about Nike.
 

2010 Fashion Articles 

January 2010 Fashion Articles 

February 2010 Fashion Articles 

March 2010 Fashion Articles 

April 2010 Fashion Articles 

May 2010 Fashion Articles 

June 2010 Fashion Articles 

July 2010 Fashion Articles

2009 Fashion Articles
Apparel Search guide to fashion and clothing

You may also have interest in the fashion shopping articles ...

Shopping For Women's Clothing

Shopping For Men's Clothing

Shopping For Children's Clothing
 

 

NIKE, Inc. Announces Executive Management Changes for Greater China and North America

NIKE, Inc. anuncia cambios en la gerencia ejecutiva para China Continental y América del Norte

NIKE, Inc. annonce des changements au niveau de ses cadres supérieurs pour la Chine élargie et l'Amérique du Nord

NIKE, Inc., gibt Änderungen im leitenden Management in China/taiwan und Nordamerika bekannt

NIKE, Inc. annuncia cambiamenti tra i dirigenti esecutivi per la Grande Cina e il Nord America

NIKE, Inc. anuncia alterações na gerência executiva para a Grande China e América do Norte

NIKE, Inc. kondigt veranderingen aan in uitvoerend management Groot-china en Noord-amerika

Společnost NIKE, Inc. oznamuje změnu ve vedení firmy pro oblast Číny a Severní Ameriky

NIKE, Inc. ogłasza zmiany w składzie zarządów oddziałów w Chinach i Ameryce Północnej

Apparel Search   Add Your Company   Contact Us   About Us   Advertise   News Letter   Legal   Help
Copyright © 1999-2019 Apparel Search Company.  All Rights Reserved. .